Wyróżnienie w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2017
Wyróżnienie w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2016
Mateusz Kobus - Blog

Obserwuję, a później o tym piszę.
Nie mam boga, polityki i idei.

Nie bój się być „niedoskonała”, a później narzekaj, że Twoje związki są chujowe.

Zarówno Ty jak i Twój partner MACIE PRAWO od siebie wymagać. On chciałby, abyś miała lepszą figurę? Ty chciałabyś, aby zaczął zauważać Twoje potrzeby? To w czym rzecz? Dlaczego nie chcecie starać się i inwestować w wasz związek? Stwierdzenia tylu "Jak się kocha to się akceptuje w pełni" lub cytaty pt. "Dla właściwej osoby zawsze będziemy doskonali" możemy wsadzić sobie w złote myśli trzynastoletnich dzieci, bo to nic innego jak pierdolenie rodem z gimnazjum. Gwarancją długoletnich związków jest przede wszystkim dojrzałość wynikająca ze sprawiedliwości i zainteresowania, ale również WYMAGAŃ, aby ktoś dawał (czasami i poświęcał) dla Was tyle ile sami dajecie - od siebie.

Gówno, a nie patrioci.

Potrafimy się jednoczyć i mówić wspólnym głosem tylko 1 sierpnia? Bez jaj.
Nie ma co udawać wielkich patriotów, kiedy pozwalamy na to, aby w tym kraju politycy grają nam na nosie, odlewając się na konstytucję, za którą niegdyś nasi dziadkowie musieli przelać krew. Nie ma sensu strugać wielkiego Polaka, kiedy kierujemy się tylko swoim dobrem i wciąż kombinujemy jak wydymać rodaka. Nie ma sensu udawać wielkiego Polaka, kiedy policja morduje rodaków paralizatorem lub pałuje na przesłuchaniu starsze kobiety. Nie ma sensu udawać wielkiego Polaka, kiedy politycy wciąż obiecują nam to samo, tylko po to, aby z każdym rokiem dymać i ośmieszać nas jeszcze bardziej. Z czego tutaj się cieszyć głąby?

Czego może nauczyć nas samobójstwo Chestera Benningtona?

To nie samobójstwo pozbawiło życia Chestera, a problemy sfery psychicznej, w których tkwił od wielu lat. Chcę wierzyć, że ta śmierć będzie miała znaczenie i przyniesie coś dobrego dla nowoczesnych ludzi XXI wieku. Ludzi, którzy żyją w szklanych domach, niby razem, a tak naprawdę osobno, obok siebie - niezważająca przede wszystkim na cudze problemy.

Porozmawiajmy o pieniądzach i nadchodzącej książce Kobusa.

Głupotą byłoby wciąż robić to samo i oczekiwać innych rezultatów - dlatego nie mogę stać w tym samym miejscu i liczyć na to, że wasze lajki sprawią, że nagle zacznę wydawać książki. Mogę dla Was pisać, zapraszać na wódkę i rozmawiać - zapewne będzie fajnie, ale widzicie - ja czuje, że marnuje swój potencjał i szansę, którą mi powierzyliście. Dlatego potrzebuje Was w roli Patronów, aby kupić sobię czas na systematyczne prowadzenie bloga, pisanie książki i debiut na YouTube. Damy radę?

Cała prawda o tych waszych Snapchatach.

Każdy młody banan chce być wyjątkowy - śniadania na mieście, karnety na siłownie, logowane bokserki, wyćwiczone brzuchy, modne sneakersy, małe tatuaże i co jeszcze? Wszyscy wyglądacie jak jeden chuj, jesteście tacy sami - zwyczajni, choć chcielibyście uważać się na Bóg wie kogo. Skończcie szukać gotowych i sprawdzonych przepisów na życie, modę i spędzanie wolnego czasu. Skończcie UDAWAĆ i gonić za life stylowymi ideałami - dziećmi ze szklanych domów, które mają parcie na szkło, idealne życie i całkiem niezły biznes z tego wszystkiego.

Dlaczego kobiety tkwią w związkach bez przyszłości?

Większość wartościowych kobiet marnuje się z totalnymi idiotami. Bo rozumiem się pokłócić, mieć ciche dni czy dość, ale w momencie kiedy jedno z Was pieprzy o miłości, a na następny dzień traktuje Was jak gówno, to z czym mamy do czynienia? Może zacznijmy w końcu nazywać rzeczy po imieniu? Bo owszem nikt nie jest idealny, każdy unosi się emocjami - ale są pewne granice, których po prostu się nie przekracza. Dlatego chętnie opowiem Ci o tym - czego od tak dawna nie chcesz przyznać sama przed sobą... Bo widzisz - czasami trzeba przestać walczyć. Nie z powodu dumy, lecz z szacunku do samej siebie.

Pokolenie selfie. (O miłości i życiu w wersji instant)

Wymieniliśmy miłość na tanie zamienniki - szybkie poznania, łatwy seks, szybkie rozstania i jeszcze szybsze pocieszenia. Zamiast się starać, rozumieć i budować solidne fundamenty przyszłego życia, wolimy stawiać na chwilowe orgazmy i intensywne przeżycia - po to, aby narzekać i żyć w wiecznej złości. Dlaczego nie potrafimy po prostu odpuścić? Przeprosić, przyznać się do błędu? Dlaczego wolimy wzdychać, wzruszać ramionami i mówić "trudno"?

Każdy facet chce tylko seksu. (Jak przestać być idiotką? 3)

Najwyższa pora skończyć z męską solidarnością i napisać coś więcej o tchórzach, którzy trzymają "ukrytego fiuta" pod przykryciem chwilowych starań i tego wszystkiego co trzeba Ci powiedzieć, aby móc zsunąć z Ciebie majtki. Ile razy WYDAWAŁO CI SIĘ, że ten chłop jest Twoim przeznaczeniem? Tyle wspólnych rzeczy, tyle dokończonych za siebie zdań. Jeden seks i jeden sms, że "jesteś wspaniałą kobietą, ale on teraz nie może się angażować". Skończ nabierać się na stare, samcze sztuczki.

Niech historia Magdaleny Żuk będzie dla nas przestrogą.

Nie pozwólmy, aby świat usłyszał o kolejnych historiach tego typu - historiach, w których ofiarami są kobiety... skrzywdzone przez bezkarnych zwyrodnialców. Zwłaszcza, że to nie pierwszy przypadek turystyki z europy, która na wakacjach w Egipcie popełnia samobójstwo z powodu "ciężkiej depresji".

Skończ gadać, że kobiety nie wiedzą czego chcą od życia!

Przecież kobiety wcale nie wymagają jakiś niemożliwych rzeczy, mało tego - one doskonale wiedzą czego chcą od życia. Wiedzą kurwa - nawet lepiej od Ciebie. Myślisz, że oczekują ideałów? Gwarantuje Ci, że współczesna kobieta doskonale wie czego chce od życia - problem polega na tym, że gdyby miała sięgać po to czego naprawdę chcę i potrzebuję, to mogłoby się okazać, że niekoniecznie jesteś na tej liście...

Powrót na stronę główną