Wyróżnienie w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2017
Wyróżnienie w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2016
Mateusz Kobus - Blog

Obserwuję, a później o tym piszę.
Nie mam boga, polityki i idei.

Cała prawda o tych waszych Snapchatach.

Każdy młody banan chce być wyjątkowy - śniadania na mieście, karnety na siłownie, logowane bokserki, wyćwiczone brzuchy, modne sneakersy, małe tatuaże i co jeszcze? Wszyscy wyglądacie jak jeden chuj, jesteście tacy sami - zwyczajni, choć chcielibyście uważać się na Bóg wie kogo. Skończcie szukać gotowych i sprawdzonych przepisów na życie, modę i spędzanie wolnego czasu. Skończcie UDAWAĆ i gonić za life stylowymi ideałami - dziećmi ze szklanych domów, które mają parcie na szkło, idealne życie i całkiem niezły biznes z tego wszystkiego.

Dlaczego kobiety tkwią w związkach bez przyszłości?

Większość wartościowych kobiet marnuje się z totalnymi idiotami. Bo rozumiem się pokłócić, mieć ciche dni czy dość, ale w momencie kiedy jedno z Was pieprzy o miłości, a na następny dzień traktuje Was jak gówno, to z czym mamy do czynienia? Może zacznijmy w końcu nazywać rzeczy po imieniu? Bo owszem nikt nie jest idealny, każdy unosi się emocjami - ale są pewne granice, których po prostu się nie przekracza. Dlatego chętnie opowiem Ci o tym - czego od tak dawna nie chcesz przyznać sama przed sobą... Bo widzisz - czasami trzeba przestać walczyć. Nie z powodu dumy, lecz z szacunku do samej siebie.

Pokolenie selfie. (O miłości i życiu w wersji instant)

Wymieniliśmy miłość na tanie zamienniki - szybkie poznania, łatwy seks, szybkie rozstania i jeszcze szybsze pocieszenia. Zamiast się starać, rozumieć i budować solidne fundamenty przyszłego życia, wolimy stawiać na chwilowe orgazmy i intensywne przeżycia - po to, aby narzekać i żyć w wiecznej złości. Dlaczego nie potrafimy po prostu odpuścić? Przeprosić, przyznać się do błędu? Dlaczego wolimy wzdychać, wzruszać ramionami i mówić "trudno"?

Każdy facet chce tylko seksu. (Jak przestać być idiotką? 3)

Najwyższa pora skończyć z męską solidarnością i napisać coś więcej o tchórzach, którzy trzymają "ukrytego fiuta" pod przykryciem chwilowych starań i tego wszystkiego co trzeba Ci powiedzieć, aby móc zsunąć z Ciebie majtki. Ile razy WYDAWAŁO CI SIĘ, że ten chłop jest Twoim przeznaczeniem? Tyle wspólnych rzeczy, tyle dokończonych za siebie zdań. Jeden seks i jeden sms, że "jesteś wspaniałą kobietą, ale on teraz nie może się angażować". Skończ nabierać się na stare, samcze sztuczki.

Niech historia Magdaleny Żuk będzie dla nas przestrogą.

Nie pozwólmy, aby świat usłyszał o kolejnych historiach tego typu - historiach, w których ofiarami są kobiety... skrzywdzone przez bezkarnych zwyrodnialców. Zwłaszcza, że to nie pierwszy przypadek turystyki z europy, która na wakacjach w Egipcie popełnia samobójstwo z powodu "ciężkiej depresji".

Skończ gadać, że kobiety nie wiedzą czego chcą od życia!

Przecież kobiety wcale nie wymagają jakiś niemożliwych rzeczy, mało tego - one doskonale wiedzą czego chcą od życia. Wiedzą kurwa - nawet lepiej od Ciebie. Myślisz, że oczekują ideałów? Gwarantuje Ci, że współczesna kobieta doskonale wie czego chce od życia - problem polega na tym, że gdyby miała sięgać po to czego naprawdę chcę i potrzebuję, to mogłoby się okazać, że niekoniecznie jesteś na tej liście...

Cała prawda o miłości w dzisiejszych czasach.

Łatwo jest powiedzieć "kocham", ale już nie tak łatwo jest być blisko. Nie chcemy poświęcać czasu i zainteresowania - zamiast tego trwamy w kłótniach i przykrych słowach, ugrywając jak najwięcej dla siebie. I być może to trudne, ale konieczne... musisz zrozumieć, że związek między dwoma ludźmi to gra zespołowa, w której zwycięzcami są Ci co grają w jednej drużynie - a nie przeciwko sobie. I lepiej to zrozum, dopóki jeszcze ktoś robi wszystko, aby być w Twoim życiu. Bo jutro może się okazać, że partner Cię kocha, ale już nie potrafi dłużej z Tobą żyć...


Kiedy zdrada staje się kurestwem? (Do czego prowadzi kłamstwo?)

Czy zdrada w dzisiejszych czasach, to tylko konsekwencja małżeństwa? Pytam, bo flirt i łatwy seks, stał się domeną relacji XXI wieku. Domeną ludzi, którzy nie rozumieją, że związek to przede wszystkim wspólna praca na pełny etat, a nie tylko związek na fejsie i wspólne oglądanie telewizji. Co i komu jest warta osoba, która dopuści się zdrady? Do czego prowadzi jej kłamstwo?

Czego NIGDY nie można powiedzieć kobiecie? (Tylko dla dupków)

Początki zawsze są piękne - rozmowy, kino, seks, alkohol, seks, seks, seks. A później? A później pojawiają się nerwy, pretensję, kłótnie o pierdoł i zdanie, które rozpoczyna przykry koniec waszego związku: "Zmieniłaś się, stałaś się wredną suką, której nie poznaje. Nie z taką osobą, chciałem być!" Dlaczego ludzie po czasie się zmieniają? Dlaczego osoby, z którymi nie wyobrażaliśmy sobie niegdyś kłótni, dziś złoszczą nas najbardziej na świecie? Czyja to wina? I gdzie prowadzi?

Skończ powtarzać „jakoś to będzie” – dorośnij.

Większość z nas sprowadza poczucia szczęście do trzech rzeczy - zdrowia, miłości i pieniędzy. I niezależnie od tego co mamy, to i tak narzekamy. Każdy ma wybór - chcesz mieć fajny związek? Znajdź mądrego partnera. Chcesz mieć fajną pracę? Nie przestawaj się uczyć. A tymczasem? Młodość między 20, a 30 rokiem życia przeciekaliśmy za ciuchami i przesraliśmy na podglądaniu życia innych. Do kogo masz więc pretensję? Skończ pierdolić i weź odpowiedzialność za swoje życie... i miej nadzieję, że jeszcze nie jest na to za późno na fajną przyszłość.

Powrót na stronę główną