Wyróżnienie w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2017
Wyróżnienie w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2016
Mateusz Kobus - Blog

Obserwuję, a później o tym piszę.
Nie mam boga, polityki i idei.

Dlaczego samotnym matkom tak trudno znaleźć faceta?

"Szukam i szukam recepty na życie? Facetów? Brak facetów? Sama nie wiem. Jestem samotną matką. Mam 24 lata i codziennie zastanawiam się co jest nie tak z facetami (a może z kobietami), którzy wystrzegają się samotnych matek jak ognia. Spotykasz takiego, spotykacie się, przechodzicie do tej intymnej sfery życia i nagle facet mówi po trzech miesiącach, że niczego nie może obiecać. Śmiać się czy płakać, sama nie wiem?"

2016.

Jeśli mógłbym się przechwalać, że w niespełna rok udało mi się osiągnąć/przebić, to na co współcześni (znani) blogerzy pracowali 2-3 lata, to mogę uważać się za kogoś, aż nad to wyjątkowego? Po co mi te wszystkie statystyki i lajki? Jakie wyzwania Kobus stawia sobie dalej? Gdzie zabiorę Was w 2017 roku? I czy będą z tego dzieci?

Czego kobiety oczekują w łóżku?

Żyjemy w czasach, w których każą nam wierzyć w wolność seksualną. I o ile facet opowiadający o swoich doświadczeniach seksualnych, zostanie w uznaniu poklepany po plecach, to kobieta już nie - bo w moment zostanie poddana niesprawiedliwej społecznej ocenie i ostrej krytyce. Zamknęliśmy kobiecą seksualność w klatkach, a mimo to wciąż oczekujemy od niej śmiałości i wyuzdania. Pora udowodnić, że twój penis, to za mało, abyś mógł uważać się za dobrego kochanka.

Dlaczego mężczyźni po czasie przestają się starać?

Ludzie mają tendencję do starania się o siebie tylko w okresie docierania do zawartości swoich majtek - i chwilę po. Później uważają bycie ze sobą za tak oczywiste, że przestają o siebie zabiegać. Kończą się miłe słówka i rozumienie się bez słów. Statystyczne związki trwają 3 lata, a później czar pryska i pozostaje zastanawiać się, gdzie się miało oczy. Co zrobić, aby partnerowi się nie odwidziało? Czy możliwe jest uniknięcie przyzwyczajenia?

Czego mężczyźni oczekują w łóżku?

Ostatnio usłyszałem, że faceci są prości w obsłudze, bo wystarczy ich dobrze nakarmić i umiejętnie złapać za jajka. Chyba coś w tym musi być - zwłaszcza kiedy bierze się pod uwagę fakt, że Bóg dał nam mózg i penisa, ale tylko tyle krwi, aby zasilić jedno albo drugie. Więc czy dobre rżnięcie, to pierwszy punkt w instrukcji obsługi faceta? Być może, ale czy to taka prosta sprawa? Na co należy zwrócić uwagę, aby spełnić seksualne samcze oczekiwania?

Gdzie poznać fajnego faceta?

Kobus, powiedz mi gdzie można poznać normalnego, fajnego faceta? Wszystko egzemplarze na jakie trafiam to istna porażka…
I nie dziwie się, bo faceci dzisiaj nie są idiotami i doskonale wiedzą co mają Ci powiedzieć, aby w krótkim czasie wycierać swoje interesy w twoją pościel. Wiedzą jakie mają mieć stanowisko na dany temat – dzieci, rodziny, związku i innych aspektów, które kobiety uważają za ważne i słuszne. Czy każdy facet to oszust? Czy każdemu zależy tylko na seksie? Jak i gdzie znaleźć tych najprawdziwszych, normalnych? Posłuchaj...

Dlaczego kobiety do 30 muszą ułożyć swoje życie?

Czy to prawda, że kobieta jest u szczytu swoich możliwości tylko do 30 roku życia? Co mężczyźni mają do cellulitu i piersi, które z wiekiem przegrywają walkę z grawitacją? Kiedy dla kobiety kończy się miłość, a zaczyna matematyka? Odpowiedzią na te pytania nie muszą być wszystkie roześmiane 22 latki, na widok których facetom sztywnieją fiuty. Więc co?

Piąte piętno.

Nie mieszkałem tam za długo, ale skrycie liczyłem, że właśnie w tym mieszkaniu uda mi się odnaleźć święty spokój. Wcześniej bywało różnie i nie ma co się dziwić, czego należy oczekiwać za 7 stówek miesięcznie? Nigdy nie wiecie kogo będziecie mieli za ścianą. Mój ostatni sąsiad miał brzuch jak niemiecka cysterna - tyle też potrafił wlać w siebie gorzały. Codzienne awantury i chlast tłustej dłoni lądującej na twarzy żony, codzienność - serio, takie sąsiedztwo nie jest warte 7 stów za cztery ściany, które umożliwią legalne posuwanie nastolatek, w innych okolicznościach niż wagary i łóżko ich starych. Kończyłem studia, chciałem już od życia trochę lepszych rzeczy. Posłuchaj.

Jakich kobiet nie chcą faceci? Część 2.

Bywają w Twoim życiu wieczory, w których topisz łzy w poduszce i zastanawiasz się jak on jeszcze z Tobą wytrzymuje? Znów się pokłóciliście i znowu powiedziałaś kilka słów za dużo - wiem, że tak nie uważałaś, że chciałaś zrobić inaczej, nie wyszło. Masz ostatnią szansę, aby nie dopuścić do tego, by Twój facet żałował, że z Tobą jest. Wyrozumiałość i zrozumienie, w Twoim związku nie mogą być towarem deficytowym - faceci mają swoje oczekiwania. Tylko jakie?

Czy warto i jak wybaczyć byłym?

Wszyscy mamy kogoś ukochanego i jedyną osobę której nigdy nie przestaniemy kochać, bo nigdy o niej nie zapomnimy. I choć takie osoby bezpowrotnie zabrał czas, to pozostają wspomnienia, czasem niesprawiedliwie piękne lub przerażająco bolesne. Jak więc pogodzić się z utratą, wybaczyć zawód i nie kryć żalu? Czy warto topić się we wspomnieniach? I ku czemu to wszystko prowadzi?

Powrót na stronę główną